کتاب کار هنر اول دبستان

سلام! به وبسایت محمد مخبریان خوش آمدید. همانطور که می‌دانید در ساعات درس هنر پایه اول دبستان ، هیچ کتابی تدریس نمی‌شود. همین امر باعث شده است تا معلمان عزیز برای تحقق اهداف آموزشی و تربیتی این درس، از کتاب های مختلف نظیر کتاب نقاشی و یا سایر تکالیف هنری و خلاقیتی استفاده کنند. از آنجا که این امر برای اکثر همکاران، کاری دشوار است و نیاز به صرف وقت فراوان دارد. برآن شدیم تا کتاب هنر اول دبستان را تالیف کنیم. تا گام مهمی در تسهیل آموزش هنر اول دبستان برداشته باشیم.

"<yoastmark

مشخصات کتاب هنر اول دبستان

عنوان: کتاب کار هنر اول دبستان

مولفان: محمد مخبریان، سمیرا محمدی، فاطمه اروانه، معصومه سبحانی

تصویرگر: مینا جعفری

قطع کتاب: وزیری

سال چاپ: ۱۳۹۷

قیمت: ۱۵۰۰۰ تومان (سفارشات گروهی با تخفیف و ارسال رایگان می‌باشد)

انتشارات: حبله رود سمنان

تعداد صفحات: ۶۸ صفحه رنگی

متن پشت جلد کتاب

همانطور که می‌دانید در مقطع دبستان، کتابی برای آموزش هنر در اختیار دانش آموزان قرار نمی‌گیرد. و این امر باعث شده برخی از معلمان، اولیا و یا دانش آموزان، درس هنر را بی اهمیت تلقی کرده و از این درس مهم به سادگی عبور کنند. به همین منظور، بر آن شدیم تا کتابی در راستای تحقق اهداف آموزشی و تربیتی برنامه درس هنر اول دبستان تالیف کنیم. تا بتواند برنامه‌ی مناسبی برای آموزش هنر در یک سال تحصیلی باشد.

خلاصه ای از مقدمه کتاب در باب اهمیت درس هنر و آموزش هنر

اهمیت درس هنر

– توسعه‌ی مهارت‌های کلامی و غیر کلامی دانش آموزان – پرورش قدرت بیان غیر کلامی – افزایش صبر، تحمل و سعه‌ی صدر – پای‌بند کردن دانش آموزان به نظم و تمیزی – رشد متعادل و همه جانبه‌ی شخصیت کودک – تقویت قدرت ارتباط و کنترل عواطف – تقویت قدرت یادگیری و حافظه – سازماندهی شناخت و تجارب و فهم بهتر آن ها – تقویت اعتماد به نفس

آموزش هنر

همانطور که می‌دانید، یکی از اصول برنامه‌ی درس هنر، خلاقیت است. برنامه‌ریزان آموزشی بر این باورند که ارائه‌ی هر نوع نمونه و الگو، خلاقیت کودکان را محدود می‌کند. به همین منظور در دوره‌ی ابتدایی کتابی برای هنر دانش‌آموزان وجود ندارد. و مربیان و معلّمان تربیتی موظف‌اند کتاب «راهنمای معلم درس هنر» را که نوشته‌ی «سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی» هست مطالعه کنند. و با اهداف برنامه‌ی درس هنر در سطوح مختلف آشنا شوند. تا بتوانند طرح درس سالانه‌ی خود را متناسب با شرایط کلاسِ خود و اهداف مذکور، طراحی و اجرا کنند. اما این کار فرایندی زمان‌بر بوده و نیاز به مهارتِ تولید محتوا دارد.

به همین منظور به همراه تعدادی از همکاران متخصص و باتجربه بر آن شدیم. تا با توجه به اهداف پیش‌بینی شده در برنامه‌ی درس هنر پایه اول دبستان، مجموعه‌ای از فعالیت‌های هنری را در این کتاب گردآوری و تألیف کرده تا همکاران فرهنگی و مربیان تربیتی بتوانند از آن بهره‌مند شوند.

"<yoastmark

چند ویژگی مهم این کتاب و وجه تمایز آن با کتاب نقاشی

-کتاب حاضر در قالب ۵۱ درس متناسب با برنامه‌ی ملّی درس هنر تألیف شده است. که تقریباً تمام نیازهای کلاس آموزش هنر را برای یک سال تحصیلی برطرف می‌کند. و فقط کتاب نقاشی نیست. بلکه تلفیقی از فعالیت‌های هنری مورد نیاز درس هنر است. – این کتاب شامل دو فصل است. که انتهای هر فصل (ترم)، می‌توانید ارزشیابی دانش‌آموز را در آن ثبت کنید. این ارزشیابی از نوع توصیفی می‌باشد. و از سه بخش معلم‌سنجی، خودسنجی و اولیاسنجی تشکیل شده است. – این کتاب از نظر ظاهری، از حجم و وزنی مناسب برخوردار است. و متناسب با گروه سنی دانش‌آموزان طراحی و تولید شده است. – همچنین این کتاب، مطابق با اصول آموزش هنر و اهداف درس هنر تالیف شده است. و صرفاً یک کتاب نقاشی ساده نمی‌باشد.

نکته۱: برای دانلود فهرست و تعدادی از صفحات کتاب هنر اول دبستان بر روی این عبارت کلیک کنید.

نکته۲: برای خرید این کتاب بر عبارت تماس با ما کلیک کنید. تا به صفحه‌ی تماس با ما وارد شوید.

نکته۳: هزینه ارسال برای سفارشات بالای ۱۵ جلد رایگان است و با تخفیف ارائه می‌گردد.

– منتظر نظرات، انتقادات و پیشنهادات سازنده شما عزیزان هستیم.

این صفحه را به اشتراک بگذارید

8 نظر

blank
  • سلام، مهمان
فهرست